Start O nas

Nasz adres

P.U.H.P. Węglopol Sp. z o.o.
ul. Chodkiewicza 31
44-100 Gliwice
województwo śląskie
tel.: (32) 279-96-14
faks: (32) 243-53-24

Formularz kontaktowy

 

O nas

Przedsiębiorstwo Usługowo - Handlowo - Produkcyjne WĘGLOPOL Sp. z o.o. zostało utworzone w roku 2000 jako spółka celowa do handlu paliwami stałymi, materiałami hutniczymi oraz paliwem bezdymnym.

Firma ukierunkowana jest na rozwój i wdrażanie nowoczesnych technologii ochrony środowiska, eliminację negatywnych wpływów procesów przemysłowych, eliminację zanieczyszczeń przemysłowych i wzrost efektywności procesów przemysłowych.

Spółka prowadzi strategię zrównoważonego rozwoju, rozszerzyła zakres świadczonych usług o realizację projektów inwestycyjnych, modernizacyjnych i remontowych dla kontrahentów branży hutnictwa żelaza i metali nieżelaznych w ramach współpracy z firmą Enpol. Wdrożenia realizowane są w oparciu o własny know-how oraz wieloletnie doświadczenie specjalistów Enpolu.

Zespoły zarządzające realizacją inwestycji, składające się ze specjalistów wszystkich branż, bazując na doświadczeniu podejmują skomplikowane projekty w zakresie metalurgii żelaza i metali nieżelaznych. Spółka dysponuje własnym zapleczem projektowym prowadzącym nadzory autorskie i wsparcie projektowe dla zespołów nadzorujących realizację projektów.

Realizację zadań prowadzimy jako generalny wykonawca bądź jako członek konsorcjum dla potrzeb realizacji inwestycji. Nasze działanie dostosowane jest do wymagań kontrahentów, aby w jako najlepszy sposób sprostać jego wymaganiom gwarantując jakość naszych usług.

Aktualnie Spółka prowadzi projekty inwestycyjne w następujących branżach:

  • hutnictwa żelaza i metali nieżelaznych
  • przemysłu budowlanego
  • działalności handlowej, a w szczególności paliwami stałymi i płynnymi

Równocześnie Spółka prowadzi dywersyfikację oferowanych usług i produktów. W jej ramach uruchomiono działalność handlową płytami warstwowymi z rdzeniem styropianowym oraz produkcję konstrukcji stalowych dla rynku budowlanego. Działalność handlowa i produkcyjna realizowana jest w oparciu o własne zaplecze produkcyjne. Spółka prowadzi szkolenia specjalistyczne i ciągłe doskonalenie kadr. Efektem tych prac było otrzymanie w roku 2007 certyfikatu jakości Instytutu Spawalnictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Zespół ds. rozwoju poszukuje nowoczesnych technologii ochrony środowiska i sposobów optymalnego wykorzystania zasobów energetycznych (przy współpracy z kontrahentami krajowymi i zagranicznymi) oraz możliwości ich wdrożenia dla naszych kontrahentów.

Rozpoczęliśmy współpracę z firmami sektora metalurgii metali nieżelaznych. Bazując na doświadczeniu montażowym oraz własnym nadzorze realizujemy zadania inwestycyjne dla firm tego sektora.

Współpracujemy z firmami zagranicznymi w Niemczech, Francji, Anglii i USA wykonując prace na ich zlecenie, jak też korzystając z ich doświadczeń.