Start Budownictwo Hale łukowe

Nasz adres

P.U.H.P. Węglopol Sp. z o.o.
ul. Chodkiewicza 31
44-100 Gliwice
województwo śląskie
tel.: (32) 279-96-14
faks: (32) 243-53-24

Formularz kontaktowy

 

Hale łukowe

ABM MIC-240

Maszyna MIC-240 wytwarza z płaskiej blachy prosty panel. Ukształtowany prosty panel może być użyty do budowy ściany szczytowej. W celu otrzymania profilu łukowego stanowiącego podstawowy element konstrukcji hali przycięty na wymaganą długość profil wprowadza się do drugiej gardzieli maszyny, gdzie zostaje on wygięty w łuk o zadanym promieniu. Powstałe łuki są układane jeden na drugim w pozycji leżącej i następnie łączone ze sobą za pomocą maszyny R-240. Łączenie profili następuje poprzez zaciśnięcie zamków na ich brzegach. Połączenia te są całkowicie szczelne i nie stosuje się dodatkowych elementów łączących, takich jak śruby. Łuki są podnoszone dźwigiem, ustawiane na profilu stalowym i łączone ze sobą.

Gotowy budynek izoluje się od wewnątrz metodą natryskową. Poliuretanową lub celulozową.

System ABM Steel Building znajduje zastosowanie do budowy obiektu lub zadaszeń o przekroju w kształcie wycinka koła. Możliwe jest również łączenie konstrukcji łukowych z rozwiązaniami tradycyjnymi (ściany murowane lub konstrukcje stalowe). Istotą systemu jest realizacja pełnego zakresu budowy obiektu na miejscu u Klienta. Materiałem wyjściowym jest gładka blacha stalowa ocynkowana i powlekana, dostarczana w łatwych do transportu 2-tonowych kręgach.

Do budowy obiektu w systemie ABM Steel Building wykorzystuje się "ruchomą fabrykę" - zespół przewoźnych maszyn używanych do prefabrykacji profili i ich montażu oraz do natrysku izolacji cieplnej. Wszystkie maszyny wyposażone są w silniki spalinowe z generatorami i nie wymagają zewnętrznych źródeł zasilania. Dlatego też budynek może powstać praktycznie wszędzie.

hale łukowe - przekrójZASTOSOWANIE

  • magazyny i składy
  • hale produkcyjne
  • supermarkety
  • hale targowe
  • hale sportowe
  • hangary
  • stacje kolejowe
  • budynki przemysłowe i biurowe
  • stacje benzynowe
  • budynki mieszkalne

IZOLACJA CIEPLNA I AKUSTYCZNA

Oferujemy następujące typy izolacji:

- Izolacja celulozowa SK
Natryskiwanie od wewnątrz warstw izolacyjnych o grubości około 2,5 cm każda na bazie włókien celulozowych. Ilość warstw (1-8) w zależności od wymagań Klienta. Dobre własności akustyczne. Współczynnik przewodzenia ciepła.

- Izolacja poliuretanowa PUR

Warstwy izolacyjne ze sztywnej pianki poliuretanowej natryskiwane od wewnątrz lub na zewnątrz powłoki. Grubość każdej warstwy około 1,5 cm. Całkowita ilość warstw wynika z potrzeb izolacyjności określonej przez Klienta. Przy izolacjach zewnętrznych konieczność zastosowania dodatkowej warstwy ochronnej przed promieniowaniem UV. Współczynnik przewodzenia ciepła.

- Powłoka z lakieru Thermo-Shield
Lakier ten stanowi mieszaninę mikroskopijnych kulek ceramicznych z próżnią w środku oraz substancji o dobrych własnościach refleksyjnych. Pojedyncza warstwa Thermo-Shield ma grubość ok. 0,3 mm. Możliwość nakładania izolacji od wewnątrz lub na zewnątrz powłoki. Przy izolacjach zewnętrznych wymagana dodatkowa warstwa ochronna przed promieniowaniem UV.

- Izolacja z podwieszanych płyt warstwowych

Płyty jednowarstwowe o odpowiedniej grubości z dodatkowym okryciem folią PCV podwieszane pod powłoką na odpowiednich zaczepach. Grubość płyt w zależności od wymagań Klienta w zakresie stopnia ocieplenia. Płyta jednowarstwowa typu sandwicz: blacha, styropian.

- Izolacja z podsufitką i wełną mineralną
Stosowane zwykle w powłokach konstrukcji dwuwarstwowej. Podsufitka z blachy TR ukształtowanej w łuku, montowana pod powłoką. Wypełnienie wełną mineralną o grubości odpowiadającej wymaganiom Klienta, układane pomiędzy płaszcze powłoki i podsufitki.

ZALETY SYSTEMU

Hala łukowa - wizualizacja 1

- produkcja i montaż na miejscu: wszystkie elementy konstrukcji są produkowane i montowane na budowie - umożliwia to korekty i uzupełnienia w ostatniej chwili, obniża ryzyko opóźnień z powodu dostaw prefabrykatów;
- brak jakichkolwiek wsporników, kolumn, kratownic - konstrukcja jest całkowicie samonośna, co pozwala na optymalne wykorzystanie kubatury budynku;
- szybki czas montażu przy niewielkiej ilości pracowników na budowie - sama konstrukcja z paneli pokrywająca powierzchnię 1000 m2 jest montowana na gotowym fundamencie przez 15 osobową ekipę w ciągu 1-2 dni;
- szczelność - brak jakichkolwiek dodatkowych elementów złącznych (śruby, nity) oraz otworów zapewnia szczelność budynku i brak ognisk korozji;
- izolacja cieplna (jeżeli wymagana) - bardzo dobre właściwości cieplne, wykonywana w krótkim czasie techniką natryskową;
- szeroka gama materiałów - blacha stalowa galwanizowana lub pokrywana jest dostępna na rynku w szerokiej palecie kolorów;

Powyższe zalety decydują o niskiej cenie budowanego obiektu, krótkim czasie realizacji inwestycji i możliwości elastycznego reagowania na potrzeby Klientów.

PARAMETRY TECHNICZNE

  MIC-240
SUPER SPAN
maksymalna rozpiętość 36 m
minimalna rozpiętość 15 m
szerokość wstęgi blachy stalowej 90 cm
maksymalna grubość blachy stalowej 1,5 mm
przekrój panela
szerokość gotowego panela 60 cm
zużycie blachy stalowej na halę 1000 m2 14,5 t
 
hale łukowe - przekrój


hala łukowa - rysunek techniczny (przekrój 1)


Budynki wykonane w technologii ABM Steel Building zakwalifikowane są dla strefy 4 obciążeń sejsmicznych (7-8 st. w skali Richtera) wg klasyfikacji amerykańskiej. Terytorium Polski znajduje się w strefie 1 wg tej klasyfikacji.

Zobacz także: Galeria zdjęć - Budownictwo - ABMReferencje
Wykonanie dachu hali w technologii samonośnej ABM Steel Building
Sosnowiec
Rok ukończenia: 2006

Dostawa i wykonanie dachu z płyt warstwowych wraz z konstrukcją stalową
Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Tarnobrzegu
Rok ukończenia: 2006

Wykonanie hali łukowej w technologii samonośnej ABM Steel Building dla odlewni aluminium
EKO Center Sp. z o.o., Nowa Dęba
Rok ukończenia: 2007

Wykonanie, dostawa oraz montaż hali produkcyjnej zakładów gumowych
Geyer - Hosaya, Partynia k. Mielca
Rok ukończenia: 2007